Haber

Çin Başbakan Yardımcısı Kovid-19 Salgınına Karşı Acil Önlem Alınması Gerektiğini Vurguladı

CHONGQİNG, 22 Kasım (Xinhua) — Çin Başbakan Yardımcısı Sun Chunlan, mevcut Kovid-19 salgınını gecikmeden denetim altına almak için acil tedbir alınmasının değerinin altını çizdi.

Sun bu kelamları Pazartesi günü, lokal Kovid-19 tedbire ve denetim çalışmalarına yol göstermek maksadıyla Çin’in güneybatısındaki Chongqing Belediyesi’ni teftişinde söyledi.

Sun pandemi karşısında ekonomik ve toplumsal kalkınmaya ve halkın refahına mümkün olan en güçlü kalkanı oluşturacak formda virüsün bulaşma zincirini kırmak ve virüsün yayılmasını daha süratli denetim altına almak için acil, azimli ve kararlı tedbirler alınmasını istedi.

Enfeksiyonlar hala yükselişte olduğu için Chongqing’deki Kovid-19 durumu karmaşıklığını ve ciddiyetini koruyor. Sun, bilime dayalı ve kesin bir Kovid-19 uğraşı yapılmasını isteyerek bunun tedbire ve denetim çalışmalarını daha âlâ bir seviyeye getirmek için çok kıymetli olduğunu söyledi.

Sun alanda yapılan epidemiyolojik araştırmalar ve risk bölgelerinin kategorilere ayrılması bakımından da kesin tedbirlere muhtaçlık duyulduğunu belirterek insanların temel hayatlarını ve tıbbi gereksinimlerinin karşılanmasını garanti etmek, kilit alanların idare ve sıhhat izlemesini pekiştirmek ve sıkıntısız trafik ile sanayi ve tedarik zincirlerinin sıkıntısız işlemesinin garanti edilmesi için efor sarf edilmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu