Haber

Defne Joy Foster’ın annesi: Defne, Hıncal Uluç’u kapıda bekliyor

Gazeteci Hıncal Uluç’un hayatını kaybetmesinin ardından gazeteci Mustafa Hoş’a konuşan Foster’ın annesi Hatice Foster, Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum” dedi.

Gazeteci Hıncal Uluç, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında hayatını kaybetti. Uluç’un ölümünün ardından 2011 yılında hayatını kaybeden Defne Joy Foster hakkında söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.

Foster 2 Şubat 2011’de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın konutunda kuşkulu bir biçimde hayatını kaybetmişti.

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın ölümünün ardından kaleme aldığı köşe yazısında Foster için “Defne’nin mevti tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır” demişti.

Uluç’un ölümünün ardından anne Hatice Foster gazeteci Mustafa Hoş’a konuştu.

Mustafa Hoş, o görüşmeyi şu sözlerle aktardı:

“Hıncal Oluç’un vefatıyla büyük bir çoğunluk onun Defne Joy Foster zalimliğini hatırladı. Defne Joy Foster’in annesi Hatice Foster ile görüştüm ve hislerini sordum.

Hatice Foster; ‘Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum’ tabirlerini kullandı.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu