Haber

Yeniden Refah Partisi üyesi Bekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Guwwatu’l-İslam Camii’ni ziyaret etmesini istedi.

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, G20 Başkanlar Zirvesi için Hindistan’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, yıkılacağı belirtilen Guwwaul İslam Camii’ni ziyaret etmesini istedi.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Hindistan’da yaşanan olaylara değinen Bekin, radikal Hinduların Müslümanlara ikinci bir Endülüs felaketi yaşatmak istediklerini söyledi.

Hindutva ideolojisinin, Hindistan’ın Müslüman nüfusunu hızla büyüyen ve ortadan kaldırılması gereken bir tehdit olarak gördüğünü anlatan Bekin, “1947 olaylarına benzer bir şey yaşanıyor. Hindutva ideolojisi mensupları, tıpkı 1947’deki gibi Müslümanları Hindistan’dan sürme planları yapıyor.” Endülüs örneği.” değerlendirmesini yaptı.

Bekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9-10 Eylül’de Hindistan’da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi’ne katılacağını hatırlattı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Delhi Türk Sultanlığı’nın kurucusu Kutbiddin Aybek tarafından yaptırılan Kuvvetülislam Camii’nin yıkılmak istendiğini belirten Bekin, “Kuvvetülislam arzusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret edeceği cami belli oldu.” “Dünyanın her yerindeki Müslümanlar için büyük önem taşıyor.” dedi.

Hindistan’da havalimanına yakın bir bölgede 7 caminin yıkıldığını belirten Doğan Bekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Guwaw el-İslam Camii’ni ziyaret etmesi halinde diğer camilere karşı da koruyucu tedbir alınabileceğini ifade etti.

Bekin, Hindistan’ın yeni bir Endülüs olmaması için dünya kamuoyunu duyarlı davranmaya ve başta Birleşmiş Milletler olmak üzere ilgili tüm kuruluşlara gerekli önleyici tedbirleri almaya davet etti.

pazarcikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu