Ekonomi

Mastercard, ‘Great Place to Work®’ sertifikası aldı

Mastercard, küresel ölçekte kurum kültürlerine ve çalışan deneyimine değer veren bağımsız bir araştırma kuruluşu olan Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen Great Place to Work® sertifikasını aldı. Şirketin bu başarısının temelinde, tüm çalışanların birbirine saygı duyduğu, çeşitliliğe ve kapsayıcılığa değer verilen bir çalışma ortamı sağlanması yer almaktadır.

İSTANBUL, 14 Ağustos 2023- İşyeri kültürü konusunda küresel bir otorite olan Great Place to Work®, şirketlerin küresel düzeyde çalışanlar tarafından nasıl değerlendirildiğini, şubedeki algıları ve bağlantı stratejilerini ölçer. Bu ölçümler sonucunda Mastercard, çalışan odaklı kurum kültürü ve insan kaynakları alanındaki yenilikçi uygulamaları sayesinde Great Place to Work® sertifikasına layık görülmüştür.

insan kaynakları uygulamalarında türkiye Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, Mastercard Türkiye ve Azerbaycan’ın en beğenilen şirketleri arasında yer almanın gururunu yaşadıklarını belirterek, Mastercard kültürü, çalışanlarımızın her birinin farklı ve değerli olduğu görüşüne dayanmaktadır. Tüm çalışanlarımızın birbirine inandığı ve saygı duyduğu, farklı görüşlere hoşgörüyle yaklaştığı, başarıları birlikte kutladığı bir çalışma ortamı yaratmaya çalışırız. Dahası Geri bildirim kültürünün değerine inanıyoruz. İnsan kaynakları uygulamalarımıza çalışma arkadaşlarımızın geri bildirimde bulunabileceği çeşitli platformları entegre ediyoruz. Öte yandan, şeffaflık kültürünün oluşmasına özen gösteriyor, hiyerarşi gözetmeksizin herkesi bakış açısını ve görüşlerini paylaşmaya teşvik ediyoruz. Bu taahhüdün bir parçası olarak, tüm çalışanlarımızın duygusal sağlığını korumak için çeşitlilik ve küresel standartlarda kapsayıcılık ilkelerini benimsiyoruz. Great Place to Work® sertifikasını almaya hak kazanmamız, bu alandaki uygulamalarımızla doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Böylesine değerli bir statüye layık görülmekten son derece onur duyuyoruz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.söz konusu.

ÖRNEK İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARI

Başarının sadık ve şeffaf bir çalışma ortamından geçtiğini savunan Mastercard, dünya genelinde çeşitlilik ve kapsayıcılık uygulamalarını sürdürüyor. Şirket, çalışanlarının seslerini duyurabilmeleri için sorunları kabul etmeye, değer vermeye ve çözmeye yönelik bir konsey kültürü geliştirir. Ruh sağlığı ayı olan Mayıs ayında, tüm çalışanların genel iyilik haline odaklanabilecekleri, birbirleriyle iletişim kurabilecekleri ve sadık bir alanda hikayelerini paylaşabilecekleri seanslar düzenlenmektedir.

Mastercard, siyaseti takip ederek öğrenme fırsatları, ofis dışında çalışma esnekliği, ebeveyn izni vb. sağlar. Çalışanların mesleklerinde nasıl ilerleyecekleri konusunda liderlerle iletişime geçebilecekleri, gelişim gezileri için tavsiyeler alabilecekleri ve çalışma arkadaşlarıyla ağ kurma şansı bulabilecekleri interaktif etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca Gönüllülük Günleri programı ile çalışanlarını sosyal sorumluluk kapsamında uygun gönüllülük ve sosyal yardım faaliyetlerinde aktif rol almaya teşvik etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hinisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu