Haber

Manisa’daki üreticilere sera naylon desteği

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılında başlattığı sera desteği ile üretimin dört mevsim devam etmesini sağlıyor ve çiftçilere ek gelir imkânı sağlıyor.

Bu proje kapsamında şehit aileleri, gaziler, engelli bireyler ve kadın vatandaşlara öncelik veriliyor. Büyükşehir Belediyesi, doğal afetler sonucu zarar gören seraların yenilenmesi ve güzelleştirilmesi amacıyla yenileme ve destek çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kısa sürede seraları zarar gören üreticilere yeni naylonlar teslim ederek üretimin devam etmesini ve üreticilerin mağduriyetlerinin giderilmesini sağladı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir’in Hacıbey İlçesi’nde yaşayan ve doğal afet sonucu sera tepe naylonu zarar gören üretici Rıfat Çubuk’a sera naylonu desteği sağladı.

Hacıbey Mahallesi’nde yaşayan yapımcı Rıfat Çubuk, “Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. En kötü günümüzde yanımızdaydı. Seracılık benim hayalimdi ama Allah’ın bir felaketiydi. Bu yüzden naylonumuz yırtıldı. Onlar da yanımızda oldular, destek oldular. “Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun” diyerek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e şükranlarını sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu