Haber

Malatya’da 22 bin 684 depremzede konteyner kentlere yerleştirildi!

Malatya’da konut sorununun çözülmesi için yürütülen çalışmalar devam ederken, iş makineleriyle elektrik ve su hatlarının çekildiği alanlara ısı yalıtımlı konteynerler döşeniyor. Elektrikli ısıtıcı, soba, mutfak ve banyo gibi temel ihtiyaçların bulunduğu bu konteynerlere depremzedeler yerleştiriliyor ve çalışmalar bittiğinde sıcak su da veriliyor.

MALATYA’DA KONTEYNER KENTLER

Bu 12 noktada kurulan 5 bin 959 konteynerin bulunduğu bölgelere konteyner kent adı verilirken, depremzedelerin tüm temel ihtiyaçları dikkate alınıyor. Devletin sağladığı bu yardımların arasına kentte dağıtılan gıda yardımları da ekleniyor.

Burada bulunan depremzedeler, doğal afeti canlarını kurtararak atlatsa da birçoğu sevdiklerini değerli eşya ve eşyalarıyla birlikte enkaz altında kaybetti. Bu nedenle kendilerine sağlanan maddi imkanlardan ziyade, oradaki görevlilerin durumlarını ve hatıralarını sormak, ihtiyaçları olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmek depremzedelere yalnız olmadıklarını hissettirmektedir.

Çocuklu ve yaşlı birçok ailenin yaşadığı konteyner kentlerde, depremzedelerin ihtiyaçlarına öncelik verilerek buna göre hareket edilirken, depremzedelerin mağdur olmaması için düzenli denetim yapılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu