Haber

İYİ Parti’den Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini açıkladı.

İYİ Parti’ye 6’lılar masasında pusu kurulduğunu ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itirazıyla gündeme geldiğini belirten ÂLÂ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, bu konudaki tutumunu bir adım öteye taşıdı.

“OY VERMEYECEĞİM”

Günlerdir siyasi kulislerde adı geçen Ağıralioğlu, son olarak Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi’ye yaptığı açıklamada; 14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini söyledi. İttifaka dahil olan YETER Partisi’nin bu açıklamanın ardından nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

“DAVETLİ ADAYIN KARŞISINDAYIZ”

Geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenleyen Ağıralioğlu, “Bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Milletimizin ihtiyacı olduğu için teslim oluyorum. Vicdan sıkıştı. Tarih sıkıştı. Tercih sıkıştı. Onurlu kıldılar. Devlet yetkilileri bölücülerle pazarlık yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız.” dedi.

“KALBİMDEN OLDUĞUNU VE DOĞRU BİLDİĞİM ŞEYİ HER ZAMAN SÖYLEDİM”

Sözleri tepki toplayan ve istifa etmesi beklenen Ağıralioğlu, konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı. Sosyal medyada defalarca paylaşım yapan Ağıralioğlu, şunları söyledi:

“Bugüne kadar hep inandığımı söyledim, hep içimden geleni ve doğru bildiğimi söyledim. Hiçbir zaman ikiyüzlü olmadım, halkıma tek söz söylemedim, dostlarımı, dostlarımı aldatmadım.” Milleti ve yanlışı bile bile savunmadım.Bu doğru istikamete sınır çizdim.Kullandığım dile özel önem verdim.Milletimizi bölen, kutuplaştıran, yoran kargaşa, hakaret ve tehdit diline asla başvurmadım. Milletimizin hakları için haykırdım ve doğru bildiğim şeyde ısrar ettim.

“BU YERDE KATILMAYACAĞIM”

Bildiğiniz gibi ilkeli siyasetimize ve kişiliğimize olan borcumuzun gereği olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediğim basın toplantısında itirazlarımı ve şerhlerimi milletimle paylaştım. Açık ve haklı itirazlarım nedeniyle partimizin 28. dönem milletvekilliği adaylığına başvurmadım. vasiyetimi beyan ettim. Vasiyetim nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilatlarımızın duygularının bilinmesini ve duyulmasını istiyorum. Oyların kızgın, küskün, üzgün, hırpalanmış ve kederli bir şekilde kullanılacağını gelen aramalardan anlıyorum. Ben şahsen bu vebaya ortak olmayacağım.

“İYİ PARTİ AİLESİNİN BU İTİRAZDAN ÜZÜNMESİNİ İSTEMİYORUM”

Kararım daha önce söylediğim kendi sözlerim doğrultusundadır. Beş yıldır uğraştığım; Çok sevdiğim ve beni çok sevdiğine inandığım ALA Parti ailesinin hiçbir üyesinin bu itirazla üzülmesini, suçlanmasını asla istemem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu