Sağlık

Bayraklı’da depremzedelere psikolojik destek

Türkiye’yi boğan büyük depremin ardından yaraların sarılmasına yardım etmeye devam eden Bayraklı Belediyesi, Bilen Psikoloji iş birliğiyle depremzedeler için ‘psikolojik destek’ çalışması başlattı. Çocuklar ve ailelerin beyin sarsıntısı nedeniyle yaşadıkları travmayı kısa sürede atlatabilmeleri için uzmanlar terapi seansları gerçekleştirecek. Önder Sandal, “Bayraklı’ya yerleşen depremzedeler artık bize emanet. Maddi ve manevi tüm imkanlarımızla yanlarındayız” dedi.

BİZE ULAŞIN!
Deprem bölgesindeki temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla ilk günden bu yana yoğun bir yardım kampanyası yürüten Bayraklı Belediyesi, deprem bölgesinden Bayraklı’ya gelen mağdurlar için de manevi güçlendirme çalışmalarına başladı. Bilen Psikoloji iş birliği ile yürütülecek proje kapsamında hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik terapi seansları gerçekleştirilecek. Aile terapileri de travmaların atlatılmasına katkı sağlayacaktır. Destek almak isteyen depremzedeler 477 20 00 numaralı telefondan bilgi alıp kayıt yaptırabilecek. Psikiyatri tedavisine ihtiyaç duyan mağdurlar da ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek.

HER ZAMAN YANINDAYIZ
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Depremin olduğu ilk günden itibaren her zaman temel ihtiyaçları ile destek olduğumuz depremzedelerimizin psikolojik olarak yanlarındayız. Deprem sonrası doğup büyüdükleri yerleri terk etmek zorunda kalan mağdurlar artık Bayraklı’da bize emanet. Maddi ve manevi tüm imkanlarımızla yanlarında olacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersilifke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu