Yaşam

Soğuk havalarda kitap okuyarak ısınalım.

Kış mevsimindeyiz, havalar soğuk… Hava demişken, kitap ve kahvenin ayrılmaz bir bütün olduğunu belirtmek gerekir. Soğuk havalarda en vazgeçilmez şey kitap okumaktır. Bunu en iyi kitap kurtları bilir. Sıcak bir odada battaniyenin altında oturup saatlerce kitap okumak sadece beyin gelişiminize yardımcı olmuyor; Aynı zamanda ruhunuzu da rahatlatır.

Beklenen kar gelmemesine rağmen havalar iyice soğumaya başladı. Kış mevsiminin ayrılmaz üçlüsü olarak bilinen kahve, kitap ve battaniye zamanı. Bununla ilgili bir açıklamaya göre kış mevsimi ve soğuk havalar kişide okuma sevgisini artırıyor.

Soğuk hava kitapseverlerde okuma sevgisini pekiştiriyor. Kalın bir battaniyenin altına giriyor, kahvemizi alıyor ve saatlerce yaşadığımız dünyadan kopuyoruz.

Kahve ve kitap kokusu…

J. Sebastian Bach’ın besteler yazdığı, Honoré de Balzac’ın bir yudum için methiyeler söylediği, ünlü Türk Ressamı Ali İstek Bey’e ilham kaynağı olan kahve, aslında kokusuyla tat ve hazzın tarifidir.

Bu da içinde kahve olan her şeyin bir parça sanatı yansıttığını gösteriyor. Bu sayede entelektüel çevrede kahvenin yeri ayrılmış olur.

Kitapseverlerin kahve eşliğinde çektikleri fotoğraflar aslında sanatı ve keyfi tam ortasında çağrıştırıyor. Ortada iki nesne olması bu yüzden çok popüler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu