Haber

Sakaryalı karateciler madalyaları topladı

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi karate atletleri başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Uşak’ta düzenlenen 100. Yıl Vilayetler Ortası Karate Şampiyonası’nakatılan sportmenler, sergiledikleri üstün performansla toplamda 10 madalya elde etti.

Kıyasıya çabalara sahne olan şampiyonada, Ümit kategoride Yuşa Yaman Çakar 70 kilogramda ve Hamza Berk Başgedik+70 kilogramda birinci, Miraç Merve Keleş 54 kiloda ikinci, Abdullah Arel ve Miray Keleş 61 kilogramda üçüncü oldu.

Genç kategoride ise Yavuz Selim Çakırlar 68 kiloda birinci, Selim Ramizoğlu +76 kilogramda ikinci, Onur Eren Özdemir 61 kiloda üçüncü oldu. Bir öteki kategori olan yıldızlarda ise Ahmet Kaan Yalçın +55 kilogramda üçüncü ve Gökmen Yaşar ise 50 kiloda üçüncü oldu. 20 vilayetten 53 kulübün katıldığı şampiyonada 1200 sportmen yarıştı.

Yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Karate sporcularımız, Uşak’ta düzenlenen 100. Yıl İller Arası Karate Şampiyonası’nda farklı kategorilerde elde ettiği derecelerle hepimizi gururlandırmıştır. Büyükşehir Belediyesi olarak sporcularımızı almış oldukları üstün sonuçlardan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” sözleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu