İş

Proemtia 3. demir çelik sektörü toplantılarını Konya’da gerçekleştirdi

İş Bankası tarafından kurulan ve demir çelik sektöründeki satıcı ve alıcıları bir araya getiren endüstriyel ürün ticaretinin dijital platformu Proemtia, 3’üncü demir çelik kesim toplantılarını Konya’da gerçekleştirdi.

Proemtia’dan yapılan açıklamaya göre etkinlik, demir çelik sektörünün önemli oyuncularını, sanayicileri ve her sektörden iş insanını bir araya getirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Proemtia İcra Kurulu Başkanı (CEO) Umut Feyzioğlu, boru, profil ve paslanmaz çelik ürünlerinin yanı sıra yassı ve uzun demir çelik ürünlerinin de yer aldığı Proemtia’nın şu anda 200 bayi ile 10 bin satışa ulaştığını söyledi. Operasyondan 5 ay sonra Türkiye’nin 21 ilinde. Alıcıyı buluşturduğunu belirtti.

Feyzioğlu, “Üye sayısı ve işlem hacmi her geçen gün artan şirketimizin 2023 yılını 1 milyar liralık işlem hacmiyle kapatmasını hedefliyoruz.” dedi.

Konya Sanayi Odası Başkan Vekili Necip Çimen ve Konya Ticaret Odası Başkan Vekili Fahrettin Doğru’nun da konuşma yaptığı etkinlikte Proemtia Genel Müdür Yardımcısı Barış Aksoy, Proemtia’nın kullanımı, satıcılara sağladığı kolaylıklar hakkında katılımcılara sunum yaptı. ve alıcılar ve finansal çözümler. .

Demir çelik sektörünün paydaşları konuk oldu ve moderatörlüğünü Dr. Barış Esen’in üstlendiği “Demir Çelik Sektöründe Gelişmeler ve Gelecek Beklentileri” başlıklı panelde Proemtia Satış ve İş Geliştirme Müdürü Nedim Yalt, sektörün gelecek beklentilerini anlattı. Anadolu Demir Kurucusu Yahya Kelek ve Borusan Lojistik eTA İş Geliştirme Küme Yöneticisi Hakan Cenkçiler de departmandaki gelişmeleri paylaştı. değer verdi.

Etkinliğin konuk konuşmacısı Gazeteci Hakan Güldağ oldu. “Ekonomide Neler Oluyor” başlıklı bir konuşma yapan Güldağ, güncel ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

haber-kurtun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu