Haber

Obama’nın kişisel şefi malikanesinin yakınındaki gölette boğuldu

Obama’nın kişisel şefi, eski başkanın malikanesinin yakınında kürek çekerken boğuldu.

Martha’s Vineyard arazisinin yakınındaki bir gölette kürek çekerken boğulan adamın, eski birinci ailenin kişisel şefi olduğu belirlendi.

Yetkililer Pazartesi öğleden sonra, Edgartown Great Pond kıyılarının yaklaşık 100 fit açıklarında 2,5 metre derinlikte bulunan 45 yaşındaki Tafari Campbell’ın cesedinin Obama’nın mülkünde bulunduğunu doğruladılar.

Campbell daha önce Barack Obama görevdeyken Beyaz Saray mutfağında aşçı yardımcısı olarak görev yapmış ve görev süresi dolduğunda kişisel işçisi olarak işe alınmıştı.

Pazar akşamı yakındaki suda “olası boğulma” haberinin ardından 30 dönümlük araziye acil durum ekipleri sevk edildi.

Gece saatlerinde dalgıçlar, Sahil Güvenlik helikopterleri ve çeşitli kurum kaynakları tarafından başlatılan kurtarma çalışmaları gerçekleştirildi.

Campbell’ın cesedi Pazartesi sabahı saat 10 civarında, sonunda bir tekne tarafından konumlandırılan ses dalgası tarama cihazları kullanılarak bulundu.

Polis, olay sırasında Obama ailesinin evde olmadığını doğruladı.

Obama ailesi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Tafari, ailemizin sevgiyle anılan bir parçasıydı” dedi. söz konusu.

“Onunla ilk tanıştığımızda, Beyaz Saray’da yetenekli bir şef yardımcısıydı – yemek ve yemeğin insanları bir araya getirme yeteneği konusunda yaratıcı ve tutkuluydu. Sonraki yıllarda onun sıcakkanlı, eğlenceli, harika bir insan olduğunu öğrendik ve hepimizin hayatını biraz daha aydınlattı.

“Beyaz Saray’dan ayrılırken Tafari’den bizimle kalmasını istedik ve o cömertçe kabul etti. O zamandan beri hayatımızın bir parçası ve ölümüyle kalbimiz kırıldı.”

“Bugün, Tafari’yi tanıyan ve seven herkes – özellikle eşi Sherise ve ikiz oğulları Xavier ve Savin – gerçekten harika bir insanın kaybının yasını tutuyor.”

Campbell boğulduğunda gölette kürek çeken başka bir kişi, onun yüzeye çıkmadan önce suda bocaladığını gördüğünü söyledi.

O sırada tamamen siyah giyinmişti ve can yeleği giymiyordu.

Arama ekipleri gelir gelmez tahtası ve şapkası bulundu.

Chicago Sun Times’a göre, Beyaz Saray’da geçirdiği süre boyunca Campbell, Michelle Obama’nın South Lawn’da yetiştirdiği arılardan bal kullanarak bira yapmasıyla biliniyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu