Haber

Kayseri Kocasinan’dan Erkilet’e yaşayan kütüphane

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Merkezi yeni yüzüyle büyük bir yaşam alanına dönüştüreceklerini belirten Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, farklı konsept çalışmaların yer alacağı kütüphanenin özellikle gençlerin yeni uğrak yeri olacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile birlikte Erkilet bölgesindeki Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Önder Çolakbayrakdar, başta gençler olmak üzere 7’den 70’e herkesin ilgisini çekeceğini söyledi. farklı konsept çalışmalara ev sahipliği yapacak olan kütüphane ise yeni bir çekim merkezi olacak.

Önder Çolakbayrakdar, merkezin daha keyifli ve kullanışlı hale getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek; “Erkilet bölgesine hizmet verecek olan Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezimizi yeni ve çağdaş bir kütüphaneye dönüştürmek için çalışmalarımız devam ediyor. Sinan Kütüphanesi, Cafe Sinan ve diğer fonksiyonlarıyla bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Özellikle merkez gençlerin yeni uğrak yeri olacak. Gençlerimizin ve çocuklarımızın ders çalışabilecekleri, arkadaşlarıyla ders çalışabilecekleri ve onları çekici kılabilecekleri yeni bir yer hazırlamak için çalışıyoruz. Ayrıca ailelerin gelip etkinlik yapabilecekleri yaşayan bir kütüphane de olacak. Anne babaların çocukları ile vakit geçirmelerini çok önemsiyoruz. Yatırım programımız içinde yer alan kütüphaneli bir kültür merkezini şehrimize kazandıracağız. güzel olmasını dilerim Tüm çabamız çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği içindir.” terimleri kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir; “Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak belediyelerle yaptığımız iş birliği kapsamında bu tür hizmetler üretiyoruz. Kayseri’de Kocasinan Belediyesi ve liderimiz ile çok güzel işler yapıyoruz. Ülkemizin kültürel gelişimi için kütüphanelere ihtiyacımız var. Kütüphaneler insanların sadece kitap okuduğu değil, sosyalleştiği bir yer haline geldi. Teknoloji, kitaplar, sosyal ve kültürel etkinliklerle insanlar kendilerini kütüphanelerde bulmaktadır. Boş zamanlarını daha nitelikli geçiriyorlar. Bu anlayışla belediye başkanımızla birlikte mevcut kütüphanenin fonksiyonlarını değiştirip bir yaşam merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Bölgeye, Kayseri’ye hayırlı olsun.” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun; “Mevcut binanın yeniden düzenlenmesi için çalışma yapıldı. Her şeyiyle çok amaçlı güzel bir kitaplık olacak. Başkanımız kütüphane konusunda çok ilgili ve duyarlı olduğu için bize her zaman destek oluyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu