Haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Badminton Takımıyla Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 15-18 Ağustos tarihlerinde Aydın’da yapılacak Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton finalinde mücadele edecek grupla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Talas Gençlik Merkezi’nde sporcularla buluşan Büyükkılıç, Nevşehir’de yarı finalde birinci olan takımı tebrik etti.

Büyükkılıç, Aydın’da oynanacak maçlar için sporculara başarılar diledi.

Kent Atölyesi’nde vatandaşlar sanatla buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür AŞ’nin (KAYMEK) resim kursları düzenlediği Kent Atölyesi’nde vatandaşlar ebru yapıyor, kumaş boyuyor ve pelüş oyuncak yapmayı öğreniyor.

Tarihi Kayseri Mahallesi’ndeki atölyede misyon sahibi olan Merve Parıltı Bal, hem hafta içi hem de hafta sonu kurslar düzenlediklerini belirtti.

Kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin de kar elde edilmeden satıldığını anlatan Bal, “Vatandaşlarımız sosyal medya hesabımız üzerinden kurs kayıtlarımızı takip edip bilgi alabilirler. Haftanın 3 günü sabah ve öğlen olmak üzere 3 kişilik gruplarımız var. Sabah gruplarımız 09.00 – 12.00, Öğle yemeği Gruplarımız 13.30 – 16.00.Vatandaşlarımızı kursumuza bekliyoruz, sanatla buluşturmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Melikgazi’nin açık hava sinema günleri devam ediyor

Melikgazi Belediyesi tarafından her hafta farklı bir mahallede düzenlenen açık hava sinema günleri Altınoluk Mahallesi Barış Pınarı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, her departmana ve her yaşa hitap eden programlar yapmayı önemsediklerini kaydetti.

Açık hava sinemalarının halktan büyük ilgi gördüğünü anlatan Palancıoğlu, etkinlikten haberdar olmak isteyenlerin belediyenin sosyal medya hesaplarını takip edebileceğini belirtti.

celtikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu