Haber

İsrailli mahkumdan Netanyahu’ya: İşleri berbat ettiniz…

Kassam Tugayları, esir tuttukları İsraillilerin Netanyahu’ya hitap ettiği videoyu Telegram hesabında yayınladı.

Videodaki 3 esir kadından biri, dün esir ailelerine yönelik düzenlenen basın toplantısına dikkat çekerek şunları söyledi: “Ateşkes olması gerektiğini ve bizi serbest bırakmanız gerektiğini biliyoruz. Serbest bırakılacağımıza söz vermiştiniz.”söz konusu.

İsrailli kadın Netanyahu’ya hitaben şunları söyledi:

“Siyasi, askeri ve güvenlik utançlarınızı taşıyoruz. Çünkü 7 Ekim’de ortalığı karıştırdınız. Çünkü orada ordu yoktu, kimse gelmedi, kimse bizi korumadı. Biz ‘koşul’ olmayan koşullar altında tutsağız. ( Netanyahu) Bizi öldürüyorsun, hepimizi öldürüyorsun, İsrail ordusuyla hepimizi öldürmek mi istiyorsun, herkesi katlettiğin yetmiyor mu, İsrail vatandaşlarını öldürmen sana yetmiyor mu?”

Netanyahu’dan tutuklu değişimini isteyen İsrailli kadın, “Bizi artık bırakın. (Filistinlileri kastederek) vatandaşlarını ve tutuklularını derhal serbest bırakın. Herkesi serbest bırakın, ailelerimizin yanına dönelim. Şimdi!” dedi.

NETANYAHU’DAN CEVAP!

Yayınlanan görselin ardından İsrail Başbakanı Netnayahu bir paylaşım paylaştı.

Netanyahu’nun paylaşımı “Hamas tarafından kaçırılan ve savaş suçları işleyen Elena Trupanov, Daniel Aloni ve Ramon Kirsht’a çağrıda bulunuyorum. Kalplerimiz sizinle ve kaçırılan diğer insanlarla birlikte. Kaçırılan ve kaybolan tüm kişilerin evlerine dönmesini sağlamak için her şeyi yapıyoruz. “söz konusu.

Netanyahu’nun cevabına çoğunlukla İsraillilerden olmak üzere pek çok tepki geldi.

GAZZE’YE SALDIRILARDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e kapsamlı bir baskın başlattı.

İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava saldırıları başlattı.

İsrailli yetkililer, Gazze’den yapılan saldırılarda 312’si asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında 3 bin 457’si çocuk, 2 bin 136’sı kadın olmak üzere 8 bin 306 Filistinlinin öldürüldüğünü, 21 bin 48 kişinin de yaralandığını bildirdi.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 122 Filistinli öldü, yaklaşık 2 bin Filistinli de yaralandı.

İsrail bombardımanında Gazze’de 35, Lübnan’da ise 1 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi.

İsrail ordusu, 26 Ekim’den itibaren sınırlı kara operasyonlarını genişletmeye başladı ve hava saldırılarının dozunu daha da artırdı.

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusunun hedefi oldu.

habermazgirt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu