Haber

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa: İsrail’in zulmü devam ediyor

Batı Trakya İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İsrail’in zulmünün tüm şiddetiyle devam ettiğini belirterek, “Terörist İsrail devleti tapınakları, hastaneleri, okulları bombalamaya devam ediyor. Medeni dünya bunu ancak izliyor.” söz konusu.

Müftü Trampa, İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyindeki Saftavi’de sivillerin sığındığı Usame bin Zeyd Okulu’na saldırısına tepki gösterdi.

İsrail zulmünün tüm şiddetiyle devam ettiğini vurgulayan Trampa, saldırılarda binlerce masum çocuğun hayatını kaybettiğini belirtti.

“Bu yavruların şarapnel parçalarıyla parçalanıp ölmesi hikayenin sonu.”

Trampa şunları söyledi:

“İsrail’in zulmü sonucu ölen çocuklar, bayram sabahları en güzel elbiselerini giyemeyecek, oyuncaklarıyla oynayamayacak. Sırtlarında taşıdıkları çantalarla okula gidemeyecekler. Annelerine sarılabilmeleri.Ellerine diken batmasına dayanamadığımız o bebeklerin şarapnel parçalarıyla parçalanıp ölmeleri hikayenin sonu.Tapınaklara bakmadan terörist İsrail devleti , hastaneler veya okullar. “Bombardıman devam ediyor. Medeni dünya bunu sadece izliyor.”

Batı Trakya Türkleri olarak bu zulme karşı duyarsız kalmadıklarını belirten Trampa, hakkın yanında olmaya ve zalimin zulmünü önlemek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Batı dünyası gözlerini kapattı

Batı dünyasının neredeyse gözlerini kapattığına dikkat çeken Barmpa, İslam dininin savaşın kaçınılmaz olduğu durumlarda kadın ve çocukların öldürülmesini ve çevrenin tahrip edilmesini yasakladığını hatırlattı.

Barmpa, “Bu konuda ne yapabiliriz? Filistin halkına soykırım uygulayan, bebek, kadın ve kadın dahil tüm insanlarını ayrım gözetmeksizin vahşice katleden İsrail ordusuna yardım sağlayacağı kesin olan şirketleri boykot ederek tepki gösterebiliriz” dedi. siviller.” söz konusu.

alacakayahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu