Yaşam

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Eğitimleri Devam Ediyor

Çorlu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından “Her Öğrenci Bir Eğiticidir” projesi kapsamında düzenlenen “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık” eğitimleri devam ediyor.

İklim değişikliği bilincini yaygınlaştırmak ve geliştirmek amacıyla 1 Mayıs itibarıyla başlatılan proje kapsamında Özel Çorlu Küçük Şeyler Anaokulu, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi, Çorlu İlkokulu, Çorlu Ortaokulu, Nenehatun Anaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu bulunuyor. , sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre koruma. Eğitimlere 650 öğrenci katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Güner Çetin, program kapsamında Çorlu’daki okullarda düzenlenen eğitimlerin yürütüldüğünü belirterek, “Bugün geldiğimiz noktada dünyamız iklim değişikliğinin çilesini çekiyor. . Küresel ölçekte iklim değişikliğinin etkileriyle birlikte atıkların önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması, işyerlerinde, konutlarda veya okullarda atıkların farklı şekilde toplanması ve geri dönüşüm süreçlerinin yer aldığı eğitimlerimiz 1 Mayıs itibarıyla başladı. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürümüz Ozan Deniz ve çalışanlarımızın verdiği eğitimler devam ediyor.

İlk etapta 5 okulda gerçekleştirdiğimiz bu eğitimlere 650 öğrenci katıldı. Tüm okullarımızda eğitimlerimizi yürüterek çocuklarımızı ve onlar sayesinde ailelerini bilgilendirerek farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu