Haber

Filistin Büyükelçisi: Bugünü anlamak için tarihe dönmeliyiz

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Mustafa: Bugünü anlamak için tarihe dönmek zorundayız

FİLİSTİN’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, “Bu olaylar gerçekten 7 Ekim’de mi başladı? Kesinlikle hayır. Bugünü anlamak istiyorsak mutlaka tarihe dönmemiz gerekiyor.”

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Kahramankazan Belediyesi ev sahipliğinde Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde düzenlenen ‘Filistin Sorununun Dünü ve Bugünü’ konulu konferansa katıldı. Hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, Gazze’de yaşananların sinemaya yansımasıyla devam etti. Konferansta konuşan Mustafa, “İsrail 21 gündür aralıksız olarak Gazze’yi havadan ve karadan bombalıyor. Batılı ülkeler de tüm uçak gemileriyle İsrail’e destek verdi. Bu olaylar gerçekten 7 Ekim’de mi başladı? Kesinlikle hayır. bugünü anlayamıyoruz Eğer istersek mutlaka tarihe dönmemiz lazım, siz de biliyorsunuz ki İsrail kara operasyonu hazırlıklarını hızla sürdürüyor ve ABD’den sürekli destek alıyor, denizden saldırılarına devam ediyorlar. ABD’den destek beklerken havadan da zaman kazanacaklar.Kara operasyonunu gerçekleştirirlerse “Durum daha da kötüleşecek ve birçok sivile zarar verecek. Bu Gazze’yi mezarlığa çevirmek demektir” dedi.

‘HAKKIMIZ OLAN KUDÜS’Ü BİZE VERECEKLER, BAŞKENTİMİZ KUDÜS OLACAK’

Büyükelçi konuşmasına şöyle devam etti: “Yanımızda olduğunuz için, kahramanca davranışınız ve desteğiniz için sizi çok takdir ediyoruz. Siz kahraman bir halksınız ve her zaman mazlumun yanında olduğunuzu görüyoruz. Türkiye’nin her yerinde eylemler devam ediyor” bize destek olun. tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları her şekilde yanımızda oldu. her zaman yanımızda olacağınız gibi Allah sizden ve devletinizden razı olsun. yardımlarınızı bize mısır üzerinden gönderdiniz. filistin halkı her zaman dualarınızı bekliyor. Merhem gibidir. Cumhurbaşkanımızın ve Dışişleri Bakanlığımızın ateşkes için yaptığı tüm siyasi çabaları takdirle karşılıyoruz. Bu savaş askeri olarak değil siyasi olarak çözülecek. Bunun için bize Kudüs’ü verecekler. Hakkımızdır, başkentimiz Kudüs olacaktır. Daha fazla güç kullanmak bu savaşı sona erdirmeyecektir.”Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da Filistin’deki trajediye değinerek, savaş olmadığını, burada yaşananların tam anlamıyla zulüm ve soykırım olduğunu ifade etti. “Medeniyet adına göğü ve yeri yaratan insanların aslında uygar olmadıklarını, vahşet karşısında ne kadar kör, sağır ve dilsiz olduklarını görüyoruz.” dedi.

haber-abana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu