Haber

Ferrari’de Binotto ile yollar ayrılıyor

Formula 1 takımlarından Ferrari, kadro işvereni Mattia Binotto ile yıl sonu itibariyle yolların ayrılacağını duyurdu.

Scuderia Ferrari gündemini bir müddettir meşgul eden spekülasyonlar, yapılan açıklamanın akabinde son buldu. F1’in başarılı ekiplerinden Ferrari, 2019’dan beri grup işverenliği vazifesini sürdüren Mattia Binotto’nun istifasının kabul edildiğini ve 31 Aralık’tan sonra misyonunun sona ereceğini duyurdu.

Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, yaptığı açıklamada, “Ferrari’de geçirdiği 28 yıl boyunca verdiği büyük katkılardan ve bilhassa geçen dönem grubu tekrar mücadeleci bir pozisyona getirdiği için Mattia’ya teşekkür ederim. Motor sporlarında şampiyonluğu elde edebilmek ve hayranlarımız için mücadelemizi sürdürebilmek için güçlü bir noktadayız. Binotto’ya güzel dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyük bir üzüntüyle Ferrari ile olan iş birliğini bitirmeye karar verdiğini belirten Binotto, “28 yıldır modülü olduğum, çok sevdiğim bir şirketten, belirlenen gayelere ulaşmak için her türlü çabayı gösterdiğime olan inancın verdiği huzurla ayrılıyorum. Bu karar benim için ne kadar sıkıntı olsa da, bu vakitte bu adımı atmanın yanlışsız olduğunu düşünüyorum. Gestione Sportiva’da zorluklarla dolu ama aynı zamanda büyük memnuniyetle dolu bu yolculuğu benimle paylaşan tüm insanlara teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Ferrari’ye 1995 yılında motor mühendisi olarak katılan Mattia Binotto, 31 Aralık sonrası misyonunun sona ermesiyle birlikte kadrodan büsbütün ayrılacak ve teknik departmanda da yer almayacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu