Haber

Fatih’te taksicilerin uygulamasından kaçmaya çalışan sürücü polise haber verdi.

Fatih’te taksicilerin uygulamasından kaçmaya çalışan sürücü, durumu polise bildirdi.

Sivil Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Eminönü sahili ve Aksaray’da taksicileri kontrol etti. Taksilere turist olarak binen polis ekipleri, bazı sürücülerin taksimetreyi açmadığını, bazılarının ise seyir halindeyken telefonla ilgilendiğini kaydetti.

Yolcu almayan ve emniyet kemeri takmayan bazı taksicileri de tespit eden ekipler, sürücülere ceza kesti. Durdurulan 50 araçtan 5’i farklı sürelerle trafikten men edilirken, bağlanan araçlar çekici yardımıyla otoparka götürüldü.

Denetimde yolcu seçme, taksimetreyi yakmama, uygulama noktasından kaçma, emniyet kemeri takmama, telefonla konuşma ve yol güvenliğini tehlikeye atma gibi ihlallerden toplam 40 bin lira trafik cezası kesildi.

Uygulama noktasında hareketli anlar

Ortada Bayram T. idaresindeki 34 TFY 56 plakalı taksinin sürücüsü aracıyla görevdeki polislerden birine yavaşça çarparak uygulama noktasından kaçmaya çalıştı.

Uygulama noktasında harekete neden olan sürücü, diğer polislerin aracı engellemesi üzerine durduruldu.

Yapılan incelemede 13 kez alkollü araç kullanırken yakalanan Bayram T’nin ehliyetine 2081 yılına kadar el konulduğu anlaşıldı.

Bayram T’ye “ehliyetsiz araç kullanmaktan” 13 bin 205 lira, 8 bin 190 lira, “izinsiz ticari araç kullanmaktan” 4 bin 64 lira ve “dur ihtarına uymamaktan” 951 lira para cezası verildi. Araç sahibine de “ehliyetsiz araç kullanmak” suçundan 8 bin 190 lira para cezası verildi.

Aracı trafikten men edilerek otoparka çekilen Bayram T., “Normal, bu normal. Trafik başka bir şey. Çünkü evraklarım eksik. Sonra ‘dur’ dedi, yine de durdum.” dedi.

Polis, taksi bulmakta zorlanan bazı turist ve vatandaşları durdurduğu ticari araçlara bindirdi.

Taksi müşterisi Gökhan Güler, iki saattir taksiye binmeye çalıştığını belirterek, “Turist bekliyoruz” dedi. Diyor. birini durdurdum İstanbullu değilim. Acilen amcama uğramam gerekiyor. ‘Kartal’a gideceğim.’ Söyledim. “Gidemiyorum.” Dediler. Durdurmaya çalıştılar. Daha sonra adam kaçtı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu