Yaşam

En iyi belgesel yarın LYSA’da!

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi, dünyanın en ünlü vahşi yaşam fotoğrafçısı Vincent Munier’in yönettiği, 2022 Cesar Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” ödülünü kazanan The Velvet Queen sinemasına ev sahipliği yapıyor. Lüleburgaz Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla sinema, 20 Aralık günü saat 20:00’de ücretsiz olarak sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

 

Lüleburgaz Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla, Lüleburgaz Sinema Topluluğu ve Lüleburgaz Fotoğraf Kulübü işbirliğiyle, yönetmenliğini dünyanın en ünlü yırtıcı yaşam fotoğrafçısı Vincent Munier’in yaptığı Velvet Queen sineması, “En İyiler” dalında ödülle döndü. 2022 Cesar Ödülleri, LYSA’dan Belgesel” kategorisinde. içinde gösterilecektir. 20 Aralık akşamı saat 20:00’de Kerim Budak Oyun Salonu’nda sinemaseverlerle buluşacak.

 

filmin konusu

Sinemaseverlerin merakla beklediği filmin konusu ise şöyle: Keşfedilmemiş vadilerin ortasındaki Tibet platosunda, yırtıcı dünyanın son sığınaklarından biri yatıyor. Yırtıcı hayvan fotoğrafçısı Vincent Munier, son görevinde maceracı ve romancı Sylvain Tesson’u yanına alır ve birlikte ender görülen kar leoparını tespit etmeye çalışırlar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu