Haber

EMEP, seçime Yeşiller ve Sol Parti listelerinden girecek

ANKARA – Emek ve Özgürlük İttifakı bileşeni olan İşçi Partisi (EMEP), seçime Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi listelerinden girme kararı aldı. Parti amblemi ve listesiyle seçime gireceğini açıklayan EMEP, konuyla ilgili açıklama yaparak Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden birinin gerçekleşeceğini vurguladı.

‘EMEK İLE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKINI GÜÇLENDİRMEK…’

HDP, Türkiye Personel Partisi ve İşçi Partisi genel başkanları ortak liste için bir araya geldi ve uzlaşmaya varıldığı açıklandı. EMEP ve TİP kendi amblem ve listeleriyle seçime gireceklerini açıkladı. EMEP yeni bir karar alarak yaptığı açıklamada, “Tek adam rejiminin yıkılması ve sömürülen-ezilen kitlelerin mücadelesini ilerletmek partimizin güncel ve acil hedefidir. Bu nedenle Emek ve Özgürlük İttifakı ile ortak mücadele çabalarımızı güçlendirmek önceliğimiz olmaya devam ediyor.”

Seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirten EMEP, “Seçim niteliği taşıyan partilerin yer açma ve çok parti-tek parti formülüyle seçime girmelerinin değerli olacağını her fırsatta vurguladık. -liste ki ittifakımız seçimlerden güçlü bir şekilde çıksın. Bu teknik; İttifakımızın genişlemesi ve güçlenmesi için yeni iştirakler ve seçim işbirlikleri açısından da faydalı olacağını belirttik. Ancak ittifakımızın bileşenleri ve dost güçlerle yaptığımız müzakerelerde bu sonuca ulaşamadık” diyen Erdoğan, aldığı iki maddelik kararı şöyle açıkladı:

“Bu noktada partimiz; Somut siyasi şartlar ve halkımızın kendi talepleri doğrultusundaki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak:

1- Emek ve Özgürlük İttifakının geleceği, gelişmesi ve güçlenmesi,

2- Başta işçi sınıfı olmak üzere emeği, barışı ve demokrasiyi destekleyen güçleri parlamentoda temsil etmek üzere Yeşil Sol Parti listelerinden kendi adaylarıyla seçimlere katılma kararı almıştır. Birlikte Kazanacağız. Halk Kazanacak!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu