Haber

Düzce’de motosiklet kazalarıyla mücadele eğitimi verildi

Düzce’de artan motosiklet kazaları trafik gruplarını harekete geçirdi. Verilen dikkat eğitiminde, motosiklet sürücülerinin kask ve koruyucu kıyafet giymesi gerektiği belirtilirken, telefonu kaskın ortasına yapıştırıp, telefonu motosikletin ön kısmına koyup dinlemenin doğru olmadığı kaydedildi. trafikte müzik dinlemek.

Düzce Trafik Tescil ve Denetim Şube Müdürlüğü, artan motosiklet kazalarının önlenmesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda trafik ekipleri motosiklet sürücülerine eğitim verdi. Motosikletli kuryelerin katıldığı eğitimde kaskın değeri vurgulandı.

Komiser Eyüp Göçer, “Sizi en çok koruyacak şey kasktır. En kalıcı hasar kafada, kafada veya gözlerde olur. Bu nedenle mutlaka kask kullanmalısınız. Çoğunuz denetimlerde görmüşsünüzdür.” Genel olarak kasklara önem veriyor gibiyiz ama koruyucu kıyafetlere de dikkat ediyoruz.” Kesinlikle ‘Bunun bir cezası yok, takmaya gerek yok’ diye düşünmeyin. Burada hayatınız önemlidir. Sağlığınız için kullanmaktan çekinmeyin” dedi.

Trafikte yapılmaması gereken hatalar arasında yer alan Göçer, “Bazı arkadaşlar var. Telefonlarını kaskın arasına koyuyorlar, bazıları da motosikletin ön kısmına koyuyorlar. Belki navigasyona bakıyorlar ama gerekirse , 2 dakika durabilirler. Düzce küçük bir yer. Acele etmeden köşeye bakarsınız. 1 dakika geç kalabilirsiniz. Bazen uygulamada “Sizi durduruyoruz. Şoför hâlâ telefonla konuşuyor. Araç kullanırken telefonla konuşma yasağını geçtim. Bu senin için çok tehlikeli. Müzik dinlenmemelidir. Bunların hepsi sizin dezavantajlarınızdır” dedi.

Eğitimin ardından motosikletli kuryelere ekipmanlar hakkında bilgi verilirken, eğitim sonrasında kazaların azalması hedefleniyor. – DÜZCE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu