Haber

Depremzedelerden Siyaset Yaptığını Söyleyenlere Yanıt: “Ne Siyaset, Çocuklarımız Yıkım Altında”

ZEHRA MİLLER/ SIBEL KAHRAMAN

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından büyük bir yıkımın yaşandığı Hatay’ın Antakya ilçesinde ‘siyaset yapıyorsunuz’ diyenlere tepki gösteren depremzede, “Ne siyaseti? Siyaset mi yapıyoruz? Üç genç daha” dedi. Şu anda enkaz altındalar. Belki bizi arıyorlar, duymuyoruz. Bu tarafta iş yapıyorlar. Bu tarafta çalışmıyorlar. Hala bizimle siyaset yaptığınızı söylüyorlar” dedi.

Hatay’da yaşanan afetin ardından bugün Antakya’ya gelen Ümit Özdağ ve ekibi, Atatürk Bulvarı üzerinde AFAD yardım noktasının bulunduğu alana geldi. Özdağ’a giden depremzedeler AFAD ekiplerinin çalışmalarının yetersiz olduğunu söylerken, bir başka vatandaş da “Siyaset yapıyorsunuz” diyerek depremzedelere tepki gösterdi. Tartışmayı ANKA Haber Ajansı’na anlatan depremzede, depremin Pazartesi günü saat 04.00 sıralarında meydana geldiğini ancak ertesi gün sabah 7.00’de grupların geldiğini söyledi. Gelen ekiplerin yeğeninin bulunduğu enkaza gittiklerini ancak güç kullanmaları halinde binanın çökeceğini ve enkaza müdahale etmediklerini belirtti.

“28 Yaşındaki Yeğenim İhmalden Öldü”

Binanın hala orada durduğunu belirten depremzede, “Kuvvet uygularsak bina çöker dediler. Orada da kuvvet uyguladılar. AFAD oraya taşınınca oraya da kuvvet uygulandı. Her şey orada yapıldı. ama bina zorla yıkılacaksa gönüllü AFAD’lar oraya taşındığında neden bina yıkılsın?” Neden yeğenimi kurtarmadılar? 28 yaşındaki yeğenim ihmalden öldü” dedi.

“Belki de enkaz altından bizi çağırıyorlardır”

‘Siyaset yapıyorsunuz’ diyenlere tepki gösteren depremzede, şunları söyledi:

“Ne siyaseti? Siyaset mi yapıyoruz? Şu anda üç genç daha enkaz altında. Belki bizi arıyorlar, duymuyoruz. Karşı tarafta çalışıyorlar, bu tarafta çalışmıyorlar. hala siyasetin içindesiniz.’Hatay’da bir şey yok, ölü yok’ diyorlar.Gelsinler görsünler.Gerçekten öyle değil mi?”

Depremzede kuzeninin yaşadığı tartışmayı anlatarak, “Kuzenimle az önce tartıştık. Adam ‘Ne derdin var siyaset mi yapıyorsun’ diyor.

caycumahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu