Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşçimizi enflasyonla ezmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ve Azerbaycan ziyaretlerinden dönüşünde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretten memur maaş zammına, enflasyondan Merkez Bankası Başkanı’nın atanmasına kadar birçok soruyu yanıtladı.

Erdoğan, asgari fiyat konusunda işçilere enflasyon baskısı yapılmayacağını, Merkez Bankası’nın yeni başkanının kendilerini mahçup etmeyeceğini, enflasyonda tek haneli kararlılığın sürdüğünü bildirdi.

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk seferlerini yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce KKTC’yi, ardından Azerbaycan’ı ziyaret etti.

Her iki ülkede de büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Enflasyonda tek haneli kararlılığımızı ilan ettik”

Enflasyonla ilgili olarak Erdoğan, “Tabii bazı arkadaşlar ‘Cumhurbaşkanı faiz politikalarında ciddi değişiklik yapacak mı’ deme hatasına düşmesinler. Burada ben de aynıyım. Beraber atıldığını kabul ettik. Kendisine “hayırlı olsun” dedik ve bu şekilde enflasyonu tek haneye indirme kararlılığımızı da ilan ettik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu