Yaşam

Cem Karaca’yı oynayan İsmail Hacıoğlu: 300 saat çalıştım

Yüksel Aksu’nun yönettiği ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminde Cem Karaca’yı canlandıran İsmail Hacıoğlu, filme nasıl dahil olduğunu ve nasıl hazırlandığını anlattı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, İsmail Hacıoğlu, filmin çekileceğini duyunca menajeri Abdullah Bulut’a “Cem Karaca çekiliyor, bir şeyler yapmamız lazım” dediğini belirtti. Hacıoğlu, “Yaptılar ama başka isimler konuşuluyordu. Diğer yönetmenle, diğer yapımcılarla… Sonra bir şekilde iş geldi. Allah’a sordum. Sonra Cem Öget’le tanıştık, yine ayrılacağız gibi görünüyor. hiçbir sorun yaşamadan, hiçbir şey olmasa bile bu hayatımda çok değerli insanları bıraktı. Cem Öget, Yüksel Aksu, Yasemin Yalçın…” dedi.

‘MAKYAJIM 2,5-3 SAAT SÜRDÜ’

Hacıoğlu, özellikle Cem Karaca’nın rock müziğini okumak istediğini belirterek, şu sözleri kullandı:

“Yüksel (Aksu) abinin yanına oturduğumda ‘Şarkıları ben söyleyeceğim değil mi kardeşim’ dedi. ‘Peki, üzerinde çalışacak mısın?’ dedim. dedi. Ben de ‘En azından deneyelim. Önce bir göz atsam iyi olur. Sonra Cem Öget’le tanıştım. Bana Cem Karaca’nın müziğini okuttu. Sanırım pratik yapınca oluyor. Bu çok açık. biz. Sonunda seyirci karar verecek. Elbette konuşacaklar. En oldu mu, olmadı mı diyecek. Şarkı derslerimiz ve stüdyo zamanımızla 300 saatten fazla vakit geçirdik. Dişler yapıldı, saç ve sakallar yapıldı. Film için yapıldı. Her gün 2,5-3 saat makyaj yaptım. Beni en çok o zorladı, son zamanlarda kilo vermiştim. Güzel. “Oldu. 62 kiloda yakalandık.”

haberkaraisali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu