Haber

Belen Kaymakamı Depremzedelere Motivasyon Konuşması Yaptı

Hatay’ın Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz; LGS, TYT ve AYT sınavlarına girecek depremzede öğrencilere motivasyon konuşması yaptı.

Yüzyılın felaketinde ağır hasar gören Hatay’da 2023 – 2024 eğitim-öğretim yılı geçtiğimiz Eylül ayında başladı. Belen ilçesinde öğrenciler derslere başlayarak okullarıyla buluştu. Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, ilçedeki ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakam Yılmaz, LGS, TYT ve AYT sınavlarına girecek öğrencilerle sınav sorunları hakkında sohbet ederek, sınava yönelik motive edici bir konuşma yaparak öğrencilerin sınav gerginliği, sorun yönetimi, odaklanma ve dikkat konularında deneyimlerini paylaştı.

Kaymakam Yılmaz, sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek, “Sınavlar eğitim ve meslek açısından değerlidir, sınava giren öğrencilerimiz bu zor günlerde hazırlandılar ve özveriyle çalıştılar. Sınavlarınızın güzel geçeceğine inandığını ifade etti. Başarıyla geçerseniz emeklerinizin karşılığını alacağınızı belirterek, ülkemizin eğitimli ve yetişmiş insan gücüne, eğitimli nesillere ihtiyacı olduğunu söyledi.” “Çağımızda hem yaşadıkları çevreye, hem de ülkelerine yön veren insanlardır. Öğrencilerimizi bu duygu ve düşüncelerle yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Sınava girecek öğrencilerimize başarılar” dedi. -HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu