Haber

Almanya’dan Lübnan’daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini???????, Almanya’nın, Lübnan’daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım yaptığını duyurdu.

UNRWA’nın internet sitesinde, Lübnan’ı ziyaret eden Genel Komiser Lazzarini’nin açıklamalarına yer verildi.

Almanya’nın Lübnan’daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardımda bulunduğunu kaydeden Lazzarini, UNRWA’nın bu yardımlarla, kış mevsimine hazırlanmaları için en fakir kısma takviye sağlayacağını belirtti.

Lübnan’daki Filistinli mültecilerin insani durumunu “son derece tehlikeli” olarak nitelendiren ve insanların yavaş yavaş öldüğünü dile getiren Lazzarini, Lübnan’ı ziyareti sırasında yoksulluk ve ümitsizlik içinde yaşayan Filistinli mültecilerle görüştüğünü aktardı.

Filistinli mültecilerin birçoklarının ilaç ve tedavi masrafını karşılayamadığını belirten Lazzarini, fakirlik ve işsizliğin eşi görülmemiş düzeylere ulaştığının altını çizdi.

Geçen ay Filistinli mülteciler ismine, içinde yaşadıkları çetin şartların bir sonucu olarak en makus duruma düştüklerini vurgulayan bir davette bulunduğunu söz eden Lazzarini, Filistinli mültecilerin günlük hayatlarına ve onurlu yaşamalarına yardım sunabilmesi için dünya ülkelerini UNRWA’ya takviye vermeye çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu