Haber

Ali Yerlikaya açıkladı! Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli İstanbul’da paketlendi

Ülke genelinde asayiş uygulamaları devam ediyor.

Zehir tacirlerinden suç örgütü üyelerine kadar çok sayıda şüpheliye yönelik operasyonlar yapılıyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ayrıca başarılı operasyonlar hakkında bilgi sağlar.

“Uyuşturucu karteli Üsküdar’da yakalandı”

Bakan Yerlikaya son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

İstanbul’da düzenlenen “Kartel-2 Operasyonu” ile Hırvat yetkililer ve Interpol; Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan Avrupa çapındaki “Adriyatik Operasyonu” kapsamında organize suç örgütünün elebaşı olduğu belirlenen, kırmızı bültenle aranan Hırvat asıllı NENAD PETRAK, Üsküdar’da yakalandı.

“Ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız”

Aziz milletimizin şunu bilmesini istiyorum; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan ve bu uyuşturucuları Avrupa’da dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı NENAD PETRAK, Hırvat makamları tarafından “Kasten Cinayet” suçundan Interpol tarafından uluslararası düzeyde kırmızı bültenle aranıyordu.

“Dokuz ülkedeki birçok insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir tüccarı”

Hırvatistan Yolsuzlukla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre NENAD PETRAK, yaklaşık dokuz ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda İstanbul Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığı ve Harekat ve Sınır Geçiş Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası alanda takip edilen NENAD PETRAK’ın Üsküdar’da olduğu belirlendi. İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle derhal Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.

“Suç örgütleriyle mücadelemiz artarak devam edecektir”

Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Uyuşturucu tacirleri ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu