Ekonomi

ABD Premarket: Goldman Sachs, Netflix ve Tesla kazanç raporları

Investing.com – Hisse senetleri, büyük bankalardan gelen çoğunlukla olumlu faiz raporlarının ardından yükseldi.

Bu hafta S&P 500 Yatırımcılar, şirketlerinden fayda sağlamaya devam ettikçe, yöneticilerden işletme ve tüketici harcama eğilimleri hakkında bilgi edinecekler. Haziran ayı perakende satış rakamları, harcamaların beklenenden daha yavaş bir hızda artmaya devam ettiğini gösterdi.

Fed, enflasyonu %2 hedefine geri çekmeye çalışırken faiz oranlarını çeyrek puan daha artıracağı beklentisiyle bu ayın sonunda ralliye hazırlanıyor. Haziran ayında tüketici fiyatları ve üretici fiyatlarının enflasyonun beklenenden hızlı düşmesi faiz artırımlarının bir an önce sona ereceği yönündeki umutları artırdı.

Teknoloji hisseleri son günlerde bu umutlarla yükselişe geçti. Çarşamba günü Netflix ve Tesla’dan gelen raporlar bu eğilime ivme kazandırabilir.

Önümüzdeki hafta Fed’in faiz kararını açıklamasının ardından yatırımcılar ikinci çeyrek gayri safi yurt içi hasıla ve Haziran ayı kişisel tüketim harcamaları endeksi raporlarını alacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Goldman Sachs kazanç raporu

Yatırım bankasının Wall Street’teki müteahhitlik faaliyetlerinin çökmesinden etkilenmesi bekleniyor. Goldman Sachs10.7 milyar $’lık gelir üzerinden 3.46 $’lık hisse başına faydayı paylaşabilir.

2. Netflix sürüm raporu

yayın devi NetflixBeklentiler, 8.27 milyar $ gelir üzerinden 2.84 $ hisse başına kazanç yönünde.

3. Tesla fayda raporu

elektrikli araç üreticisi tesla24.3 milyar $ gelir üzerinden hisse başına 79 cent faiz bildirmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu