Haber

ABD Başkanı Joe Biden Gazze’ye insani yardımın artırılması gerektiğini vurguladı

ABD Lideri Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, Gazze Şeridi’ne yönelik insani yardımların acilen ve önemli ölçüde artırılması gerektiğinin altını çizdi.

ABD Başkanı Joe Biden ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu telefonda konuştu. Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, “Liderler Gazze’deki gelişmeleri değerlendirdi. Lider, İsrail’in vatandaşlarını teröre karşı koruma konusunda her türlü hak ve sorumluluğa sahip olduğunu yineledi ve bunu uluslararası insancıl hukuka uygun bir şekilde yapması gerektiğinin altını çizdi,” sivillerin korunmasına öncelik veriyor.” Söylendi.

Açıklamada, Biden ve Netanyahu’nun Gazze Şeridi’nde tutulan Amerikalı rehineleri de görüştüğü, liderlerin rehinelerin bulunması ve serbest bırakılmasına yönelik devam eden çabaları görüştüğü belirtildi. Açıklamada, “Cumhurbaşkanı, Gazze’deki sivillerin ihtiyaçlarının karşılanması için insani yardım akışının derhal ve önemli ölçüde artırılması gerektiğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan, hem doğrudan hem de ilgili ulusal güvenlik ekipleri aracılığıyla düzenli istişarelerde bulunma konusunda mutabakata vardı.” söz konusu. -WASHINGTON

habernazimiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu