Haber

2023 Puskas ödülü adayları kimler? Puskas adaylarının hedefleri neler? Yılın en iyi 3 golü hangisiydi? En iyi golü kim atacak?

Yılın en yumuşak golünün seçilmesine çok az zaman kaldı. Puskas Ödülü’nün adayları Richarlison, Marcin Oleksy ve Dimitri Payet oldu. Peki, 2023 Puskas ödülü adayları kimler? Puskas adaylarının hedefleri neler? Yılın en iyi 3 golü hangisiydi? En iyi golü kim atacak?

FIFA PUSKAS ÖDÜLÜ NEDİR?

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in önerisiyle 20 Ekim 2009’da yürürlüğe giren FIFA Puskás Ödülleri, yılın en estetik, en şık ve en şık golünü atan futbolcuya verilen ödüldür.

Ödül, 1950’lerin sonlarında ve 1960’larda Real Madrid’de futbol oynayan ve aynı zamanda Macaristan milli takımının önemli oyuncularından biri olan forvet Ferenc Puskás’ın anısına veriliyor. Budapeşte’de ödülün açıklandığı etkinlikte yaptığı konuşmada Sepp Blatter, “Tarihimize iz bırakmış büyük futbolcuların anılarını yaşatmamız çok önemli. Ferenc Puskás sadece çok yetenekli bir futbolcu değil. birçok ödül almış ama aynı zamanda dikkate değer bir oyuncu. Bu nedenle FIFA bu ödülü onun anısına ithaf ediyor. Onu anmaktan mutluluk duyuyor.” dedi.

Adaylık kriterleri:

  • Topun kaleye girdiği nokta sıradan olmamalı.
  • Maçın önemi dikkate alınmalı.
  • Rakip takımın hatalarından kaynaklanan bir gol olmamalı.
  • Oyuncunun daha önce FIFA sabıka kaydı bulunmamalıdır (örneğin, doping maddesi kullandığı tespit edilmiş olması).

2023 PUSKAS ADAYLARI KİMLERDİR?

Puskas Ödülü’nün adayları Richarlison, Marcin Oleksy ve Dimitri Payet oldu.

2023 PUSKAS ADAY HEDEFLERİ NELERDİR?

Richarlison’ın hedefi:

Marcin Oleksi’nin golü:

Dimitri Payet’in golü:

Sizce en iyi gol nedir? Yorumlarınızı yorumlara bekliyoruz. Haberler.com olarak yılın en güzel golünü Dimitri Payet’in golü olarak belirledik.

NOT =Görseller açılmaz ise resmi @fifa Youtube kanalından golleri izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu